STEAMPUNK EDITION

MERCEDES-BENZ G 63 AMG

scroll

Żyjemy w erze masowej produkcji i wszechobecnego plastiku. Rękodzieło odchodzi powoli w niepamięć. Naturalne surowce, takie jak drewno, kamienie czy metale, są dzisiaj zastępowane tworzywami sztucznymi. Nikt z nas nie pamięta już czasów, gdy rzemieślnicy byli jednocześnie artystami – na przykład jubilerzy korzystali w swej pracy z prostych narzędzi takich jak rylce czy pilniki, nie mając do dyspozycji nowoczesnych drukarek 3D czy frezarek; szewc spędzał długie tygodnie nad opracowaniem doskonale dopasowanej pary butów.

Najlepiej te czasy przywołuje wspomnienie epoki wiktoriańskiej i rewolucji technicznej, znane nam przede wszystkim z twórczości ojców fantastyki naukowej: Juliusza Verne’a i Herberta George’a Wellsa, a także Marka Twaina. Dzisiaj dzięki nim możemy przenosić się w świat baśni i marzeń.

G Steampunk to propozycja dla kolekcjonerów zafascynowanych jubilerstwem, rzemiosłem i światem fantastyki. Samochód, który Państwu przedstawiamy, jest pierwszym z 10 unikatowych egzemplarzy, a bazą do jego przebudowy jest najnowszy model G 63 AMG. Każdy z kolejnych dziewięciu będzie posiadał inny relief na dachu, tak więc nie będzie na świecie dwóch identycznych pojazdów.

Najtrudniejszym technicznie i wymagającym wielu godzin pracy zabiegiem było wykonanie miedzianej nakładki na dach. Została stworzona przez najlepszych mistrzów od obróbki miedzi, a następnie przekazana jubilerom i designerom, którzy ręcznie wyrzeźbili gigantyczny relief z motywami steampunkowymi. Niezwykłe jest więc to, że najbardziej oryginalny i kluczowy element tego samochodu nie jest widoczny na pierwszy rzut oka.

Zamiast ingerować w kształt nadwozia, całą uwagę skupiliśmy na uszlachetnieniu elementów, z których pojazd jest wykonany. Dbając o jak najlepszą spójność, stworzyliśmy nowe, kute 22-calowe felgi w kolorze miedzi.

Główną rolę we wnętrzu Mercedesa G Steampunk odgrywa ręcznie zdobiona skóra w kolorze criollo, na której wyeksponowane zostały elementy pokryte miedzią i różowym złotem. Na podsufitce powstał gigantyczny wzór, który zdobi obraz z motywami steampunkowymi. Tworzy on unikatową fakturę – kolor motywu jest identyczny jak Alcantara® pokrywająca sufit, zatem pod różnym kątem sprawia nienachalne i jednocześnie spektakularne wrażenie.

Podłoga w całym samochodzie jest wykonana z orzecha amerykańskiego, a każda fuga z osobna została ręcznie wykończona skórą. Na podsufitce zainstalowano tabliczkę znamionową, która wyróżnia konkretny egzemplarz kolekcjonerski.

ZAKRES MODYFIKACJI

EXTERIOR

 

Miedziany dach pojazdu i obudowa koła zapasowego ze steampunkową grafiką

Miedziane dekory (listwy) i emblematy Carlex Design
Specjalnie zaprojektowane, pokryte miedzią 22-calowe felgi

 

 

WNĘTRZE

Tapicerka:

zmodyfikowane fotele, obszyte gładką i perforowaną skórą nappa, ozdobione grubymi przeszyciami z rzemienia i wytłoczonym steampunkowym motywem, steampunkowy haft na podłokietniku środkowym, boczkach drzwi, podsufitce i drzwiach tylnych bagażnika

Podłoga i bagażnik pojazdu:

panele drewniane z orzecha amerykańskiego

Kierownica:

obszyta gładką i perforowaną skórą nappa kierownica, laserowany motyw, pokryty złotem celownik

Pokryte złotem i lakierowane dodatki

CENA NA ZAPYTANIE

Skontaktuj się z nami

MATEUSZ HABDAS

SALES MANAGER

Formularz kontaktowy

Kliknij lub przeciągnij pliki do tego obszaru, aby je przesłać. Możesz przesłać do 10 plików.
=
×