USŁUGI SZWALNICZE

Specjalizujemy się w usługach szwalniczych dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i wodnego.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Nasze zakłady szwalnicze posiadają europejskie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo produktów oraz najwyższą jakość i powtarzalność usług na najwyższym poziomie. Nasze produkty przechodzą rygorystyczne badania bezpieczeństwa, m.in. testy wystrzału poduszek powietrznych na siedzeniach i deskach rozdzielczych.

PARK MASZYNOWY

Posiadamy w pełni wyposażony park maszynowy z możliwością dostosowania i rozbudowy elementów i maszyn pod indywidualne zapotrzebowanie. Zapewniamy kompleksowy proces usług swalniczych od projektu do wytworzenia gotowego elementu. Każdy etap procesu zakończony jest wnikliwą kontrolą jakości. W trakcie wdrożeń przechodzimy pełną procedurę PPAP oraz IMDS.

Etapy wytwarzania

PROJEKTOWANIE

Proces projektowy rozpoczyna się zawsze od szczegółowej analizy potrzeb klienta. Podczas procesu projektowego designerzy ściśle współpracują z działem technologicznym po to, aby wykonany projekt miał nie tylko walory estetyczne, ale także spełniał wszelkie wymagania techniczne.

KONSTRUKCJA I SZABLONOWANIE

Dział ten tworzy zespół wykwalifikowanych konstruktorów, którzy opracowują szablony najtrudniejszych wzorów tapicerki. Proces konstrukcji odbywa się z zachowaniem wszystkich aspektów technicznych, takich jak kształt tapicerowanego elementu czy profile montażowe tapicerki. Wykorzystujemy profesjonalne tablice digitalizacyjne do układu elementów, optymalizujące zużycie materiału i produkcję. Proces konstrukcji kończy stworzenie prototypu, który przechodzi restrykcyjny proces oceny i zatwierdzenia w warunkach wytwarzania seryjnego.

KROJOWNIA

Do krojenia elementów tapicerki wykorzystujemy maszyny jednowarstwowe, m.in. do skóry, oraz maszyny wielowarstwowe do innych materiałów, optymalizujące koszty i czas realizacji.

SZWALNIA I TAPICERNIA

Proces szwalni oparty jest o przygotowaną wcześniej indywidualną kartę operacyjną, zawierającą szczegółowe instrukcje niezbędne do wykonania tapicerki. Nasz park maszynowy wyposażony jest w maszyny płaskie jednoigłowe i dwuigłowe oraz maszyny słupowe marki Dürkopp Adler. Dodatkowo cały proces odbywający się na szwalni na bieżąco przechodzi system autokontroli, aby wyeliminować ewentualne błędy w jak najszybszym czasie.

USZLACHETNIANIE

Posiadamy park maszynowy do uszlachetniania elementów tapicerki poprzez m.in. indywidualne hafty, laserowanie, pikowanie, tłoczenia czy hot-stamping.

MANUFAKTURA KIEROWNIC

Odpowiednio zaprojektowany kształt kierownicy, cieszący oko design oraz doskonałej jakości wykonanie sprawiają, że prowadzenie samochodu jest komfortowe i ekscytujące. W Carlex Automotive projektujemy i wykonujemy autorskie wzory kierownic na zamówienie, cechujące się niebanalnym designem i uwzględniające zasady ergonomii i potrzeby klienta.

Po wykonaniu concept designu, nowy kształt kierownicy jest modelowany w technologii 3D, a następnie prototypowany i testowany. Wykorzystujemy technologie pozwalające na idealnie odwzorowanie projektu i zachowanie powtarzalności seryjnej.

Gotowa kierownica obszywana jest ręcznie przy użyciu najwyższej jakości certyfikowanych skór nappa czy oryginalnej włoskiej Alcantary®. Design kierownic podkreślamy za pomocą nakładek wykonanych m.in. z karbonu, metalu czy drewna, a także lakierowania, oryginalnych przeszyć, tłoczeń i laserowania, dzięki czemu projekt otrzymuje swój własny, oryginalny charakter.

KONTROLA JAKOŚCI

Każdy element, przechodzi wieloetapowy proces kontroli w oparciu o indywidualną checklistę. Poddawana skrupulatnej oraz ostatecznej kontroli jest jakość materiałów i wykonanie elementu.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Kliknij lub przeciągnij pliki do tego obszaru, aby je przesłać. Możesz przesłać do 10 plików.
=
×