PRODUKCJA MASOWA

ELEMENTÓW WNĘTRZA POJAZDU

Specjalizujemy się w produkcji wielkoseryjnej elementów wnętrza dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i wodnego.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Nasze zakłady posiadają europejskie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo produktów oraz najwyższą jakość i powtarzalność produkcji seryjnej. Nasze produkty przechodzą rygorystyczne badania bezpieczeństwa, m.in. testy wystrzału poduszek powietrznych na siedzeniach i deskach rozdzielczych.

PARK MASZYNOWY

Posiadamy w pełni wyposażony park maszynowy z możliwością dostosowania i rozbudowy gniazd produkcyjnych pod indywidualne zapotrzebowanie. Zapewniamy kompleksowy proces produkcji od projektu do wytworzenia gotowego elementu. Każdy etap procesu zakończony jest wnikliwą kontrolą jakości. W trakcie wdrożeń przechodzimy pełną procedurę PPAP oraz IMDS.

PROCES PRODUKCJI

Proces projektowy rozpoczyna się zawsze od szczegółowej analizy potrzeb klienta. Podczas procesu projektowego designerzy ściśle współpracują z działem produkcji po to, aby wykonany projekt miał nie tylko walory estetyczne, ale także spełniał wszelkie wymagania techniczne i produkcyjne.

Dział ten tworzy zespół wykwalifikowanych konstruktorów, którzy opracowują szablony najtrudniejszych wzorów tapicerki. Proces konstrukcji odbywa się z zachowaniem wszystkich aspektów technicznych, takich jak kształt tapicerowanego elementu czy profile montażowe tapicerki. Wykorzystujemy profesjonalne tablice digitalizacyjne do układu elementów, optymalizujące zużycie materiału i produkcję. Proces konstrukcji kończy stworzenie prototypu, który przechodzi restrykcyjny proces oceny i zatwierdzenia w warunkach produkcji seryjnej.

Do krojenia elementów tapicerki wykorzystujemy maszyny jednowarstwowe, m.in. do skóry, oraz maszyny wielowarstwowe do innych materiałów, optymalizujące koszty i czas produkcji.

Proces szwalni oparty jest o przygotowaną wcześniej indywidualną kartę operacyjną, zawierającą szczegółowe instrukcje niezbędne do wykonania tapicerki. Nasz park maszynowy wyposażony jest w maszyny płaskie jednoigłowe i dwuigłowe oraz maszyny słupowe marki Dürkopp Adler. Dodatkowo cały proces odbywający się na szwalni na bieżąco przechodzi system autokontroli, aby wyeliminować ewentualne błędy w jak najszybszym czasie.

Posiadamy park maszynowy do uszlachetniania elementów tapicerki poprzez m.in. indywidualne hafty, laserowanie, pikowanie, tłoczenia czy hot-stamping.

Odpowiednio zaprojektowany kształt kierownicy, cieszący oko design oraz doskonałej jakości wykonanie sprawiają, że prowadzenie samochodu jest komfortowe i ekscytujące. W Carlex Automotive projektujemy i wykonujemy autorskie wzory kierownic na zamówienie, cechujące się niebanalnym designem i uwzględniające zasady ergonomii i potrzeby klienta.

Po wykonaniu concept designu, nowy kształt kierownicy jest modelowany w technologii 3D, a następnie prototypowany i testowany. Wykorzystujemy technologie pozwalające na idealnie odwzorowanie projektu i zachowanie powtarzalności produkcyjnej.

Gotowa kierownica obszywana jest ręcznie przy użyciu najwyższej jakości certyfikowanych skór nappa czy oryginalnej włoskiej Alcantary®. Design kierownic podkreślamy za pomocą nakładek wykonanych m.in. z karbonu, metalu czy drewna, a także lakierowania, oryginalnych przeszyć, tłoczeń i laserowania, dzięki czemu projekt otrzymuje swój własny, oryginalny charakter.

Każdy element, który opuszcza produkcję, przechodzi wieloetapowy proces kontroli w oparciu o indywidualną checklistę.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Kliknij lub przeciągnij pliki do tego obszaru, aby je przesłać. Możesz przesłać do 10 plików.
=
×