USŁUGI SZWALNICZE

Specjalizujemy się w usługach szwalniczych dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i wodnego.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Nasze zakłady szwalnicze posiadają europejskie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo produktów oraz najwyższą jakość i powtarzalność usług na najwyższym poziomie. Nasze produkty przechodzą rygorystyczne badania bezpieczeństwa, m.in. testy wystrzału poduszek powietrznych na siedzeniach i deskach rozdzielczych.

PARK MASZYNOWY

Posiadamy w pełni wyposażony park maszynowy z możliwością dostosowania i rozbudowy elementów i maszyn pod indywidualne zapotrzebowanie. Zapewniamy kompleksowy proces usług swalniczych od projektu do wytworzenia gotowego elementu. Każdy etap procesu zakończony jest wnikliwą kontrolą jakości. W trakcie wdrożeń przechodzimy pełną procedurę PPAP oraz IMDS.

Etapy wytwarzania

Proces projektowy rozpoczyna się zawsze od szczegółowej analizy potrzeb klienta. Podczas procesu projektowego designerzy ściśle współpracują z działem technologicznym po to, aby wykonany projekt miał nie tylko walory estetyczne, ale także spełniał wszelkie wymagania techniczne.

Dział ten tworzy zespół wykwalifikowanych konstruktorów, którzy opracowują szablony najtrudniejszych wzorów tapicerki. Proces konstrukcji odbywa się z zachowaniem wszystkich aspektów technicznych, takich jak kształt tapicerowanego elementu czy profile montażowe tapicerki. Wykorzystujemy profesjonalne tablice digitalizacyjne do układu elementów, optymalizujące zużycie materiału i produkcję. Proces konstrukcji kończy stworzenie prototypu, który przechodzi restrykcyjny proces oceny i zatwierdzenia w warunkach wytwarzania seryjnego.

Do krojenia elementów tapicerki wykorzystujemy maszyny jednowarstwowe, m.in. do skóry, oraz maszyny wielowarstwowe do innych materiałów, optymalizujące koszty i czas realizacji.

Proces szwalni oparty jest o przygotowaną wcześniej indywidualną kartę operacyjną, zawierającą szczegółowe instrukcje niezbędne do wykonania tapicerki. Nasz park maszynowy wyposażony jest w maszyny płaskie jednoigłowe i dwuigłowe oraz maszyny słupowe marki Dürkopp Adler. Dodatkowo cały proces odbywający się na szwalni na bieżąco przechodzi system autokontroli, aby wyeliminować ewentualne błędy w jak najszybszym czasie.

Posiadamy park maszynowy do uszlachetniania elementów tapicerki poprzez m.in. indywidualne hafty, laserowanie, pikowanie, tłoczenia czy hot-stamping.

Odpowiednio zaprojektowany kształt kierownicy, cieszący oko design oraz doskonałej jakości wykonanie sprawiają, że prowadzenie samochodu jest komfortowe i ekscytujące. W Carlex Automotive projektujemy i wykonujemy autorskie wzory kierownic na zamówienie, cechujące się niebanalnym designem i uwzględniające zasady ergonomii i potrzeby klienta.

Po wykonaniu concept designu, nowy kształt kierownicy jest modelowany w technologii 3D, a następnie prototypowany i testowany. Wykorzystujemy technologie pozwalające na idealnie odwzorowanie projektu i zachowanie powtarzalności seryjnej.

Gotowa kierownica obszywana jest ręcznie przy użyciu najwyższej jakości certyfikowanych skór nappa czy oryginalnej włoskiej Alcantary®. Design kierownic podkreślamy za pomocą nakładek wykonanych m.in. z karbonu, metalu czy drewna, a także lakierowania, oryginalnych przeszyć, tłoczeń i laserowania, dzięki czemu projekt otrzymuje swój własny, oryginalny charakter.

Każdy element, przechodzi wieloetapowy proces kontroli w oparciu o indywidualną checklistę. Poddawana skrupulatnej oraz ostatecznej kontroli jest jakość materiałów i wykonanie elementu.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Kliknij lub przeciągnij pliki do tego obszaru, aby je przesłać. Możesz przesłać do 10 plików.
=
×