ROLLS-ROYCE PHANTOM

ABYSS

scroll

Abyss to jeden z najbardziej zaawansowanych projektów jubilerstwa samochodowego, który jest obecnie w trakcie realizacji. Modyfikacja poszczególnych elementów wnętrza wymaga wykorzystania zróżnicowanych jubilerskich technik obróbki metalu, drewna, drogocennej skóry, czy też kamieni szlachetnych. Każdy element projektu tworzony jest specjalnie dla celów tej unikalnej realizacji, nad którą pracuje grono utalentowanych artystów i rzemieślników, którzy dzięki swojemu niezwykłemu talentowi potrafią nadać pojazdom wymiar artystyczny. To właśnie artyzm, czas i pasja składają się na prawdziwą, ponadczasową wartość, która wraz z doskonałym rzemiosłem pozwala tworzyć niepodrabialne dzieła sztuki. Inspiracją do stworzenia tego projektu była mroczna sztuka gotycka. Fotele wykonane zostaną ze szlachetnej, egzotycznej skóry, a zdobić je będą liczne hafty przypominające kształtem witraże starej, gotyckiej katedry.

Jednym z najtrudniejszych elementów, który został już ukończony, była kierownica. Praca nad nią trwała dziewięć miesięcy. Do wykonania obręczy kierownicy jubilerzy wykorzystali 1 kg srebra, w którym milimetr po milimetrze wyrzeźbili meandryczne struktury przypominające splątane korzenie starego drzewa. Obręcz kierownicy oraz osłony poduszki powietrznej wykończone zostały szlachetną skórą, na której widnieją pokryte patynowanym srebrem przyciski. Nakładki na ramiona kierownicy zostały wykonane tą samą jubilerską techniką postarzania srebra.

Motywem charakterystycznym dla projektu jest trójząb inspirowany włócznią Posejdona – symbolem mocy i władzy. Ten atrybut doskonale wpisuje się w pełen potęgi i mroku charakter samochodu. Element ten pojawi się także na indywidualnie zaprojektowanych felgach pojazdu.

Skontaktuj się z nami

MATEUSZ HABDAS

SALES MANAGER

Formularz kontaktowy

Kliknij lub przeciągnij pliki do tego obszaru, aby je przesłać. Możesz przesłać do 10 plików.
=
×