STEAMPUNK EDITION

MINI COUNTRYMAN

scroll

Samochód można traktować jako funkcjonalny przedmiot służący do przemieszczania się z miejsca na miejsce, niektórzy mają jednak potrzebę dodania do powszechnej funkcjonalności pojazdu dodatkowego, artystycznego wymiaru, który pobudzałby wyobraźnię. Metaforyczna podróż w czasie – to wyobrażenie towarzyszyło wszystkim tym, którzy pracowali nad modyfikacją pojazdu Mini Countryman. Steampunk to również pokazanie wyższości mechaniki nad elektroniką, dlatego w wielu miejscach pojazdu, m. in. na kierownicy, siedzeniach, czy podłokietniku, umieszczone zostały mechanizmy, koła zębate i zegary, które przywołują na myśl wehikuł czasu Herberta George’a Wellsa.

Aby stworzyć magiczny i alchemiczny klimat, nad wnętrzem samochodu przez kilka miesięcy skrupulatnie pracowali projektanci, jubilerzy i styliści Carlex Design. Niemal każdy element pojazdu został wykończony miedzią czy mosiądzem lub pomalowany na miedziany kolor po to, aby jak najlepiej oddać mechaniczny, siermiężny, steampunkowy klimat.

Tapicerowane elementy wnętrza to połączenie dwóch kolorów skór w odcieniach brązu. Widnieją na nich grube, ręcznie wykonane przeszycia. Alchemiczny klimat to także zasługa drewna, którym wyłożone zostały podłoga samochodu, tylna część kanap i podłokietnik. W bagażniku zamontowano system audio, którego widoczna część okablowania wkomponowana została w miedziane orurowania, wpadające w głąb oświetlonej na czerwono wnęki. Całość sprawia wrażenie mechanizmu rozgrzanej maszyny parowej.

Zewnętrzna stylizacja samochodu w piękny sposób uzupełnia stylizację wewnętrzną. Karoseria nabrała ołowianego, satynowego połysku, zaś standardowe felgi zastąpione zostały specjalnie wykonanymi dla celów tego projektu miedzianymi felgami o szprychach przypominających koła parowozu.

Skontaktuj się z nami

MATEUSZ HABDAS

SALES MANAGER

Formularz kontaktowy

Kliknij lub przeciągnij pliki do tego obszaru, aby je przesłać. Możesz przesłać do 10 plików.
=
×